جرثقیل سقفی آرتیستون صنعت

آشنایی با بازرسی جرثقیل سقفی:

موارد بازرسی فنی جرثقیل طبق استاندارد OSHA در بازرسی جرثقیل های سقفی در این مقاله توضیح مختصری داده شده است تا کارفرمایان و علاقه مندان به ساختار کلی بازرسی ایمنی جرثقیل سقفی از آن مطلع شوند. در واقع OSHA استانداردهای استخراج شده جهت ایمنی و بهداشت محل های کاری تصویب شده بر اساس قانون بهداشت و ایمنی شغلی از سال 1970 می باشد که اجرای بازرسی کارخانه ها و بررسی اینکه آیا کارفرمایان قوانین و استاندارد ها را جهت ایمنی و بهداشت محیط کار بکار می برند یا خیر مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد مورد نیاز OSHA بازرسی جرثقیل سقفی
اعضاي ساختاری
نشانه ها و برچسب ها
امتیازات اتصال
Sheaves و درامز
شفت، محور، چرخ، سوپاپ
ترمزها (نگهداری و کنترل)
سنسورها
واحد های تولید الکتریسیته، هیدرولیک و یا بنزینی که خود شامل آنها است
انتقال
قطعات برق
پوشش و حفاظ ها
ضربه گیر و توقف پایان
واگن برقی و باند ریل
ساختار باند
سیستم هدایت
دستگاه هاي زیر هوك
تجهیزات ساختاری مانند تیر آهن ها، کامیون های نهایی ، درهاي دروازه ای، نردبان، هندریلس، قاب کابین ترولی و غیره، کابین و غیره…تجهیزات ذکر شده باید براي تغییر شکل دادن، ترك خوردگی، آسیب دیدگی یا نا امنی بررسی شوند. آیا پیاده رو از گریس، و غیره خالی است؟ آیا کابین داراي کپسول آتش نشانی است؟

نشانه ها و برچسب ها:
برچسبها را براي ظرفیت مناسب بررسی کنید. آیا آنها از کف قابل خواندن هستند؟
آیا نشانه های هشدار دهنده در محل و قابل خواندن است؟
آیا آزمایشات تست جرثقیل بارگیري شده است؟
آیا در سوابق خود ثبت کرده اید؟

نقاط اتصال:
چک کردن پیچ و مهره های شکسته و پرچ ها. چک کردن جوش های ترك خورده یا نامناسب قرقره و دارم: شیارهای فرسوده، فرسایش زمین های شیار ، لبه های تیز و ترك ها را بررسی کنید

شفت، محور، چرخ، سوپاپ: قسمت های خم شده و یا شکسته شده، ترك خورده را برای فرسایش بررسی کنید .سخت افزار خراب یا از دست رفته را بررسی کنید.

ترمزها (نگه داشتن وکنترل): چک کردن سایش بیش از حد و تنظیم مناسب در قطعات سیستم ترمز، لنت
ها و چرخ دنده ها. برای عملکرد مناسب ترمز کنترل الکتریکی بررسی کنید.

شاخص، سنسورهای یا دستگاه های دیگر: برای بارگذاری، باد و سایر شاخص ها در طول محدوده کامل خود، به صورت مجدد کالیبراسیون کنید.

انتقال: برای سایش بیش از حد چرخ دنده ، درایو هاي زنجیره ای و کشش زنجیره اي بیش از حد را بررسی کنید. کاور بازرسی جعبه دنده را باز کنید و پوشش دندان دنده و روانکاری مناسب را چک کنید.

قطعات برقی: همه دستگاه هاي الکتریکی برای نشانه هایی از سوراخ سوراخ شدن و یا هر گونه خرابی کنتاکتور کنترل، سوئیچ هاي محدود کننده، ایستگاه های فشاری، حلقه های لغزش موتور، برس و مقاومت را باید بررسی کنید. هر گونه اتصال سیم شل براي سیم کشی آسیب دیده را بررسی کنید. شواهدی از گرم شدن بیش از حد را تیک بزنید. اطمینان حاصل کنید که درب و یا پوشش بسته شود.

بازرسی قطعات برقی جرثقیل
کنترل کننده ها
سوئیچ هاي محدود
دکمه ایستگاه فشار
حلقه هاي لغزش موتور
برس
مقاومت

پوشش و حفاظ : بررسی کنید که همه پوشش ها یا محافظ ها در محل، امن و بدون آسیب هستند ضربه گیر و توقف پایان : چک کردن تمام ضربه گیرها و توقف پایان براي آسیب.
ترولی( واگن برقی) و باند ریل : ریل ها و دستگاه های اتصال را برای چفت و بست و لقی، شکاف ها، ناهماهنگی، سایش چک کنید

سازه های باند: بررسی ساختار باند برای لنگر مناسب، اتصالات شل پیچ، خوردگی، ترك و یا تغییر شکل انجام شود.

بررسی سیستم راهنمای سیم بکسل جرثقیل سقفی برای هم ترازی چفت و بست و اتصالات.

در کل بازرسی جرثقیل ها به خصوص جرثقیل سقفی تک پل و جرثقیل سقفی دو پل نیاز به دانش تخصص و تجربه کاری از سوي کارشناس تست جرثقیل دارد و گاهی براي بازرسی های دقیق قطعات حساس برای اطمینان از عدم وجود خوردگی ، ترك ، تخلیل فرسودگی در قلاب جرثقیل ، ریل ها و قطعاتی که فشار زیادی را تحمل می کنند نیاز به بازرسی جوش و انجام تست های غیر مخرب جوش می باشد.

دیگر اخبار و مقالات پیشنهادی ما برای شما:

جهت دریافت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر انواع محصولات لطفا دریغ نکنید و با ما تماس بگیرد. کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشند.

keyboard_arrow_up