جرثقیل سقفی آرتیستون صنعت

طراحی و مهندسی اجزای انواع جرثقیل سقفی و دروازه ای:

طراحی و مهندسی سازه انواع جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه ای، و جرثقیل بازویی، بر اساس استاندارد های بین المللی طراحی جرثقیل و رعایت کلیه اصول علمی در طرح و محاسبه انجام میشود. معتبرترین استانداردهای طراحی انواع جرثقیل کارگاهی که تمام سازندگان معتبر در سراسر جهان از آن پیروی می کنند CMAA, FEM, ISO می باشد.

سازه فلزی جرثقیل

طراحی و مهندسی سازه انواع جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه ای، و جرثقیل بازویی، بر اساس استاندارد های بین المللی طراحی جرثقیل و رعایت کلیه اصول علمی در طرح و محاسبه انجام میشود.

معتبرترین استانداردهای طراحی انواع جرثقیل کارگاهی که تمام سازندگان معتبر در سراسر جهان از آن پیروی می کنند CMAA, FEM, ISO می باشد.

شرایط مختلف بهره برداری و بارگذاری تعریف وشبیه سازی میگردد ودر بارگذاریهای بحرانی مواردی نظیر تنش، خستگی، تغییر شکل وجابجایی تحلیل ارتعاشی کمانشی و ناپایداری کنترل میشوند.

پل های جرثقیل از پروفیل های بال پهن و یا بصورت Box حاصل از جوشكاری ورق های استاندارد فولادی ساخته می شود . پلها طوری طراحی می شوند كه خیز حاصل از ماكزیمم بار كمتر از حد مجاز استاندارد و یا خواسته كارفرما باشد.

درصورت نیاز كارفرما ، در مورد جرثقیل های دوپل راهروی سرویس و دسترسی درطول پل با نرده و گارد كف با لحاظ نمودن كلیه مقررات واستانداردها قابل ساخت و تحویل می باشد.
امتیاز استفاده از این راهرو ، دسترسی ایمن و آسان به بالابر، كالسكه، موتورهای طولی و تابلوی برق جرثقیل در هنگام عملیات سرویس و نگهداری است. جرثقیل های سقفی این شرکت علیرغم دارا بودن حداقل وزن سازه ، دارای بیشترین حد تحمل، مقاومت و پایداری می باشند.
مشخصات فنی ویژه این جرثقیل ها بهمراه تجهیزات گسترده بصورت استاندارد و اختیاری این محصول را به اولین انتخاب جهت هر كاربردی با بیشترین توانایی تبدیل كرده است.

سازه جرثقیل بصورت نرم افزاری شبیه سازی گشته ورفتار آن در هنگام بارگذاریهای بحرانی مورد ارزیابی قرار میگیرد تا از بروز هرنوع ایراد در محصول نهایی جلوگیری به عمل آید.

طراحی جرثقیل سقفی و دروازهی آرتیستون صنعت

اجزاء مکانیکی

طراحی و ساخت اجزاء و اتصالات مکانیکی با توجه به وزن سازه و ماکزیمم نیروهای استاتیکی و دینامیکی وارد بر چرخ ها، اتصالات و همچنین تعداد سیکل کاری و بر اساس رسیدن به حداکثر بهره وری و جلوگیری از هرگونه توقف احتمالی جرثقیل صورت میپذیرد.

طراحی بالابر جرثقیل سقفی

تجهیزات الکتریکی

تابلوهای سیستم برقی جرثقیل بر اساس استانداردهای IEC 34-144-157-158-255-269-292N وسری استانداردهای EN 60034 ساخته و طراحی این نوع تابلوها با محاسبه حداکثر جریان اتصال کوتاه قدرت قطع تجهیزاتی همانند کلیدها وفیوزها چک میگردد.

در این نوع محاسبات حداقل جریان اتصال کوتاه نیز محاسبه شده است وپروتکشن های مورد نظر جهت حفاظت تجهیزات و اپراتور در نظر گرفته شده است.

جهت سهولت در راه اندازی سیستم و عیب یابی آن معمولا از کلیدهای MPBC با قدرت قطع 100KA استفاده شده که این نوع کلیدها با توجه به خصوصیت طراحی آنها علاوه بر حفاظت موتور، مسائل مربوط به جریان راه اندازی موتورها را نیز پوشش میدهند.

مسائل مربوط به حفاظت اشخاص درمقابل ولتاز تماسی 48V) طبق استاندارد با استفاده از سیستم ولتاژ کاری پایین (PELV) مدنظر قرار گرفته شده است.

لازم بذکر است با توجه به طول مسیر کابل فرمان در این نوع سیستم مسائل مربوط به ظرفیت خازنی در کنتاکتورها نیز مورد بررسی قرار گرفته و تمهیدات مورد نیاز جهت جلوگیری از ایجاد ولتاژ مازاد بر روی بوبین کنتاکتور در شرایط اضطراری در نظر گرفته شده است.

در ساخت تابلوی برق جرثقیل با توجه به ویژگیهای نوسانی بودن ولتاژ و فرکانس در شبکه برق ایران، تمهیداتی کاملی جهت حفاظت تجهیزات الکتریکی جرثقیل ها بخصوص موتورها در مقابل نوسانات شبکه سراسری در نظر گرفته شده و با بکارگیری قطعات ساخت از گروه اطمینان کاملی از عملکرد تابلوهای برق فراهم گردیده است.

تامین برق جرثقیل بوسیله کابل تخت و یا برای مسیرهایی با طول بیشتر از 50 متر از شین با فرض تغذیه خط از وسط آن صورت خواهد پذیرفت.

تجهیزات کنترلی

با استفاده از تمهیدات خاص در طراحی تابلوهای برق سعی شده است در شتابگیریها وترمزگیریها، از وارد آمدن هرگونه تنش اضافی به بار و سازه جلوگیری و نیز حرکت پاندولی بار بطور کامل کنترل گردد.

تابلو برق جرثقیل سقفی

دیگر اخبار و مقالات پیشنهادی ما برای شما:

جهت دریافت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر انواع محصولات لطفا دریغ نکنید و با ما تماس بگیرد. کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشند.

keyboard_arrow_up